• تیم ملی کشتی آزاد با کسب 7 مدال طلا و 3 مدال برنز قهرمان رقابت های آسیایی چین شد

      نتایج کشتی گیران کشورمان
      رده بندی تیمی و انفرادی مسابقات

      • ۱۷:۱۹ ۱۳۹۸/۲/۴
      تیم کشتی آزاد ایران با کسب 7 مدال طلا و 3 مدال برنز با اقتدار قهرمان رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در چین شد.

      به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا روزهای 3 و 4 اردیبهشت ماه در شهر شی آن کشور چین برگزار شد و در پایان تیم ایران با 7 مدال طلای رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم، بهنام احسان پور در وزن 61 کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن 79 کیلوگرم، کامران قاسم پور در وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن 92 کیلوگرم، رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم و یداله محبی در وزن 125 کیلوگرم و 3 مدال برنز پیمان بیابانی در وزن 65 کیلوگرم، یونس امامی در وزن 70 کیلوگرم و محمد نخودی در وزن 74 کیلوگرم و کسب 220 امتیاز با اقتدار بعنوان قهرمانی دست یافت.

      پس از تیم ایران تیم های هند و قزاقستان به ترتیب با 155 و 129 امتیاز دوم و سوم شدند.

      نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

      در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 14 بر 4 حکمت اله وحیداف از تاجیکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر یک از سد محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. اطری در دیدار نهایی در مصاف با کوم سونگ کانگ دارنده مدال نقره بازی های آسیایی 2018 از کره شمالی با نتیجه 9 بر 3 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

      در وزن 61 کیلوگرم بهنام احسان پور در دور نخست مقابل سیریپونگ جومپاکام از تایلند با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم راحول آواره از هند را با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل جین چئول کیم از کره جنوبی در یک کشتی توفانی با نتیجه 12 بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. احسان پور در دیدار فینال مقابل مینگهیو لیو دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از چین با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

      در وزن 65 کیلوگرم پیمان بیابانی در دور اول مقابل کاتای یرلانبیک از چین با نتیجه 7 بر 7 پیروز شد. وی در دور دوم مقابل باجرانگ دارنده مدال نقره جهان و قهرمان بازی های آسیایی از هند با نتیجه 6 بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور باجرانگ در دیدار فینال، بیابانی در گروه بازنده ها مقابل فرناندو دیووشان از سریلانکا با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 سراج الدین حسن اف از کشور ازبکستان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

      در وزن 70 کیلوگرم یونس امامی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد راجنیش از هند گذشت وی در دور بعد  مقابل تمولن انتختویا از مغولستان با نتیجه 12 بر 2 پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل نورکوجا کایپانوف از قزاقستان با نتیجه 12 بر 2 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. امامی در این دیدار  با نتیجه 11 بر صفر باتیر بورجاکوف از ترکمنستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

      در وزن 74 کیلوگرم محمد نخودی در مبارزه نخست مقابل آمیت کومار دهانخار از هند با نتیجه 2 بر 1 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت. نخودی در این گروه با توجه به آسیب دیدگی یوهی فوجی نامی از ژاپن و حضور نیافتن وی، به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار در یک کشتی نفسگیر با نتیجه 9 بر 8 از سد ایلگیز ژاکیبیکوف از قرقیزستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

      در وزن 79 کیلوگرم بهمن تیموری پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر 4 اویبک نصیراف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله زوپینگ لین از چین را با نتیجه 12 بر 2 و ضربه فنی مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. تیموری در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر صفر از سد پراوین رانا از هند گذشت و به مدال طلا دست یافت.

      در وزن 86 کیلوگرم کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل دیپاک پونیا از هند در کمتر از 40 ثانیه با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. قاسم پور در این دیدار نیز با نتیجه 10 بر صفر  علی گادجی گامیدگادجیف (روسی الاصل) از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.

      در وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر چنگیز کریم کولوف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل آتسوشی ماتسوموتو دارنده مدال برنز جهان از ژاپن در کمتر از یک دقیقه و با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کریمی در این دیدار عزیزبک سولیف از ازبکستان را با نتیجه 10 بر صفر مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 11 بر صفر ویکی از هند را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

      در وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر سلیم موحامت موحادیف از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل ماگومد موسی یف از قرقیزستان با نتیجه 16 بر 4 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 3 علی شیر یرگالی از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی دیدار پایانی شد. یزدانی در دیدار فینال با نتیجه 7 بر 4 از سد باتزول اولزیسایخان از مغولستان گذشت و صاحب مدال طلا شد.

      در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر از سد مظفر ژاپویف از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم  با نتیجه 10 بر صفر دونگ هوان کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله مقابل حسن بوی رحیم اف از ازبکستان نیز با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 2 بر یک ژی وی دنگ دارنده مدال نقره جهان و بازی های آسیایی از چین را با نتیجه 2 بر یک از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.


      رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

      57 کیلوگرم: 1- رضا اطری (ایران) 2- کومسونگ کانگ (کره شمالی) 3- محمودجان شاوکاتوف (ازبکستان) و یوکی تاکاهاشی (ژاپن) 5- حکمت اله ووحیداف (ترکمنستان) و کومار راوی (هند)
      61 کیلوگرم: 1- بهنام احسان پور (ایران) 2- مینگهیو لیو (چین) 3- یودای فوجیتا (ژاپن) و راحول آواره (هند) 5- جمشید شریف اف (تاجیکستان) و جین چئول کیم (کره جنوبی)
      65 کیلوگرم: 1- باجرانگ (هند) 2- سایاتبک اوکاسوف (قزاقستان) 3- هان سونگ کیم (کره جنوبی) و پیمان بیابانی (ایران) 5- حاجی محمد علی (بحرین) و سراج الدین حسن اف (ازبکستان)
      70 کیلوگرم: 1- نورکوجا کایپانوف (قزاقستان) 2- کوجیرو شیگا (ژاپن) 3- شاهوها یوآن (چین) و یونس امامی (ایران) 5- عبدالرحمن ابراهیم (قطر) و باتیر بورجاکوف (ترکمنستان)
      74 کیلوگرم: 1- دانیار کایسانوف (قزاقستان) 2- آمیت کومار دهانخار (هند) 3- اوتچونبایار باتسوری (مغولستان) و محمد نخودی (ایران) 5- آدام باتیروف (بحرین) و ایلگیز ژاکیپبکوف (قرقیزستان)
      79 کیلوگرم: 1- بهمن تمیوری (ایران) 2- پراوین رانا (هند) 3- اویبک نصیراف (قرقیزستان) و گلیم جان یوزربایف (قزاقستان) 5- زپینگ لین (چین) و یوتا آبه (ژاپن)
      86 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- علی گادجی گامیدگادجیف (قرقیزستان) 3- دیپاک پونیا (هند) و گانخویاگ گانباتار (مغولستان) 5- بهادر کودیروف (تاجیکستان) و عبدالرسول وهابوف (ازبکستان)
      92 کیلوگرم: 1- علیرضا کریمی (ایران) 2- ویکی (هند) 3- ژیائو سان (چین) و آتسوشی ماتسوموتو (ژاپن) 5- عزیزبک سولیف (ازبکستان)
      97 کیلوگرم: 1- رضا یزدانی (یران) 2- باتزول اولزیسایخان (مغولستان) 3- ساتیوارت کادیان (هند) و علیشیر یرگالی (قزاقستان) 5- هوبین گائو (چین) و ماگومد موسی یف (قرقیزستان)
      125 کیلوگرم: 1- یداله محبی (ایران) 2- ژی وی دنگ (چین) 3- سومیت (هند) و دانگ هوان کیم (کره جنوبی) 5-فرهاد آناکولوف (تاجیکستان) و حسن بای رحیم اف (ازبکستان)

      رده بندی تیمی: 1- ایران 220 امتیاز 2- هند 155 امتیاز 3- قزاقستان 129 امتیاز 4- چین 102 امتیاز 5- ژاپن 105 امتیاز 6- قرقیزستان 87 امتیاز 7- مغولستان 72 امتیاز 8- کره جنوبی 69 امتیاز 9- ازبکستان 57 امتیاز 10- تاجیکستان 48 امتیاز


      نتایج کامل این رقابت های در لینک زیر به صورت فایل PDF قابل دریافت است: