• عملکرد ورزش ملی کشور در سال 1397

   تیم های کشتی ایران 80 مدال طلا، 37 نقره و 56 برنز کسب کردند
   دومین قهرمانی پیاپی فرنگی کاران جوان در رقابت های جهانی
   قهرمانی همزمان تیم های نوجوانان در مسابقات جهانی
   قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در بازی های آسیایی جاکارتا

   • ۱۱:۵۲ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
   تیم های ملی کشتی در تمامی رده های سنی در سال 97 در مجموع حضور در رقابت های جهانی، قاره ای و بین المللی به 80 مدال طلا، 37 مدال نقره و 56 مدال برنز دست یافتند.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کشتی ایران در سال 1397  موفقیت های بسیاری کسب کرد که از مهمترین آن ها مقام قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی در بازی های آسیایی جاکارتا با کسب 5 مدال طلا و 3 برنز و بهترین رشته کاروان ورزشی ایران در این رقابت ها، قهرمانی همزمان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان به صورت همزمان در رقابت های جهانی کرواسی پس از 22 سال، قهرمانی تیم های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان در المپیک 2018 آرژانتین با کسب 2 مدال طلا و 2 مدال نقره و کسب مدال طلا برای اولین بار در این رقابت ها، قهرمانی فرنگی کاران جوان (برای دومین بار پیاپی) و سومی آزادکاران جوان در مسابقات جهانی اسلواکی و قهرمانی تیم های آزاد و فرنگی نوجوانان و جوانان در مسابقات آسیایی ازبکستان و هند، بود.
   امسال تیم های کشورمان به 34 رقابت برون مرزی شامل مسابقات، جهانی، قاره ای و بین المللی اعزام شدند و 60 مسابقه داخلی و داخلی بین المللی شامل 47 رقابت داخلی (قهرمانی کشور، انتخابی تیم ملی، لیگ و ...) و 13 رقابت داخلی بین المللی شامل رقابت های نونهالان قهرمانی آسیا، جام های کودک، یادگار امام (ره)، شاهد، سیدجعفر موسوی، باشگاه های جهان و جهان پهلوان تختی توسط فدراسیون کشتی انجام شد.
   تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان حضور قدرتمندی در بازی های 2018 جاکارتا اندونزی داشتند و تیم های ایران با کسب 5 مدال طلا و 3 مدال برنز، ضمن کسب عنوان قهرمانی، بهترین عملکرد را در بین رشته های اعزامی کاروان ورزشی ایران در این مسابقات داشتند.
   همچنین برای اولین بار تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان به صورت همزمان در رقابت های جهانی این رشته در کشور کرواسی بعنوان قهرمانی رسیدند که این قهرمانی در کشتی فرنگی برای سومین بار تکرار شد و آزادکاران نیز برای اولین بار در خارج از خانه به عنوان قهرمانی رسیدند.هر 4 نماینده نوجوانان کشتی فرنگی و آزاد کشورمان اعزامی به المپیک جوانان در کشور آرژانتین صاحب مدال شدند و رشته کشتی در این مسابقات عملکرد بسیار خوبی با کسب 2 مدال طلا و 2 مدال نقره داشت.
   تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان نیز در رقابت های جهانی در کشور اسلواکی برای دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.
   تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نونهالان، نوجوانان و جوانان در رقابت های آسیایی همگی صاحب عنوان قهرمانی شدند و تیم کشتی پهلوانی اعزامی به رقابت های بازی های جهانی عشایر در کشور قرقیزستان نیز بعنوان بهترین رشته شرکت کننده صاحب 3 مدال طلا و عنوان قهرمانی شد
   امسال برای اولین بار رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی آسیا به میزبانی ایران برگزار شد و تیم های ایران با کسب 12 مدال طلا، یک نقره و 7 برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کردند، همچنین برای اولین بار رقابت های بین المللی کشتی کلاسیک بانوان در کشور لبنان برگزار و رقابت های لیگ فصلی این رشته نیز در 4 نوبت برگزار شد.
   برگزاری اردوهای تیم های ملی طبق تقویم فنی در تمامی رده های سنی در رشته های مختلف از جمله کشتی آزاد، فرنگی، پهلوانی، ساحلی، کلاسیک بانوان و ... و همچنین کلاس های و کارگاه های متعدد داوری و مربیگری در دستور کار فدراسیون کشتی بود.

اتوماسیون اداری ژوبین