نسخه چاپی

با اعلام کمیته لیگ

رقابتهای لیگ برتر کشتی بر گزار می شود
تیمهای اول ودوم لیگ دسته اول جواز حضور در لیگ برتر را کسب می کنند

 • ۱۲:۵۷ ۱۳۸۹/۴/۱۴
 • کمیته لیگ فدراسیون کشتی اعلام کرد فصل جدید رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد وفرنگی برگزار خواهد شد.
  به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کمیته لیگ فدراسیون کشتی اعلام کرد: رقابتهای لیگ برتر کشتی آزاد وفرنگی با حضورتیمهای محدود پس از پایان بازیهای آسیایی گوانگژو برگزار خواهد شد.
  براین اساس لیگ کشتی آزاد وفرنگی حداکثر با حضور هشت تیم و با حضور باشگاههای دارای شرایط لازم برای شرکت در این مسابقات برگزار می شود و تیمهایی که حضور قابل قبولی در مسابقات سالهای گذشته داشته اند در الویت هستند.
  همچنین تیمهای اول ودوم رقابتهای لیگ دسته اول باشگاههای کشور که از مرداد ماه آغاز می شود می توانند در رقابتهای لیگ برتر کشتی کشور شرکت کنند.
  عباس نمازیان سرپرست کمیته لیگ با تایید این خبر گفت:یکی از اهداف برگزاری رقابتهای لیگ دسته اول کشتی میدان دادن به جوانان و سایر کشتی گیرانی است  که در اردوهای تیم ملی حضور ندارند تا از این فرصت استفاده کنند و علاوه بر حضور در یک میدان رسمی از نظر مالی نیز تا حدودی به آنها کمک شود.
  وی تصریح کرد: علاوه بر آن رشد کشتی در سراسر کشور،پشتوانه و بستر سازی از دیگر اهداف برگزاری این رقابتها است.
  نمازیان اظهار داشت: برگزار شدن این رقابتها منافاتی با برگزاری لیگ برتر ندارد و این مسابقات نیز پس از بازیهای آسیایی گوانگژو ولی با حضور تیمهای محدود و دارای شرایط لازم برگزار خواهد شد.
  وی تاکید کرد: لیگ کشتی آزاد وفرنگی با توجه به زمان محدوی که ما در اختیار داریم حداکثر با حضور هشت تیم در هر رشته برگزار می شود و تیمهایی که سالهای گذشته در این رقابتها حضور دائمی داشته اند و عملکرد آنها مورد قبول فدراسیون باشد و از طرفی توانایی مالی حضور در لیگ برتر را داشته باشند می توانند در این رقابتها شرکت کنند.
  نمازیان در پایان خاطر نشان کرد: تیمها با حضور در رقابتهای لیگ دسته اول علاوه براینکه باعث می شوند کشتی در سراسر کشور جریان داشته باشد و جوانان با حضور در تیمهای مختلف آبدیده شوند می توانند با کسب  یکی از عناوین اول و دوم  با حداقل شرایط مورد نظر بصورت مستقیم در لیگ برتر شرکت کنند و این در حالی است که امسال دیگر اجازه حضور هر تیمی را به لیگ برتر کشتی نمی دهیم.

  http://iwf.ir/lnks/22084/-.aspx