نسخه چاپی

پویا رحمانی:

مسابقات کشتی ساحلی در سطح بسیار بالایی برگزار شد
لالوویچ گفت از کشتی های من لذت برده است
 • ۱۶:۸ ۱۳۹۸/۷/۲۴
 • پویا رحمانی دارنده مدال طلای بازی های ساحلی جهان گفت: رقابت های کشتی ساحلی بازی های ساحلی جهان از سطح بسیار بالایی برخوردار بود.

  پویا رحمانی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: در رقابت های کشتی ساحلی، بازی های ساحلی جهان که در 4 وزن در شهر دوحه قطر برگزار شد در هر وزن 10 کشتی گیر حضور داشتند که نفرات منتخب رقابت های جهانی و گزینشی بودند و من نیز از سهمیه ای که اتحادیه جهانی برای کشتی ساحلی ایران درنظر گرفته بود استفاده کردم.

  وی ادامه داد: به دلیل اینکه نفرات حاضر در این مسابقات، از کشتی گیران مطرح دنیا بودند کار سخت بود و با توجه به نحوه برگزاری مسابقات که به صورت دوره ای برگزار شد مجبور شدم 6 کشتی بگیرم که نسبت به رقابت های جهانی 2 کشتی بیشتر بود.

  رحمانی تصریح کرد: عملکردم در مبارزه با حریفانم به گونه ای بود که مورد تشویق لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی قرار گرفتم و وی به پیمان فخری سرپرست کاروان ایران گفته بود که خوشحالم که به ایران سهمیه حضور در این رقابت ها را دادم و از کشتی های نماینده شما لذت بردم.
  وی افزود: وقتی به دیدار فینال راه یافتم لالوویچ گفت تماشاگران به خاطر کشتی های من در زمین مسابقات حضور دارند.

  نماینده کشورمان در مورد کسب مدال طلای خود در این رقابت ها اظهار داشت: ما در رقابت های قهرمانی کشور و انتخابی حضور یافتیم اما متأسفانه به رقابت های جهانی و گزینشی اعزام نشدیم و به همین دلیل علیرغم اینکه تمامی کشتی گیران ما شایستگی کسب مدال را داشتند، سهمیه ای را بدست نیاوردیم. از مسئولان تشکر می کنم که با پیگیری های خود توانستند یک سهمیه برای کشتی ساحلی ایران در المپیک ساحلی جهان بگیرند و من نیز بعنوان نماینده تیم ساحلی ایران وظیفه سنگینی بر دوش داشتم و خوشحالم که حضورم در این مسابقات با کسب مدال طلا همراه بود.

  وی افزود: پس از کسب مدال طلا نیز به سمت لالوویچ رفتم و از اینکه یک سهمیه برای کشتی ایران درنظر گرفته بود تشکر کردم و وی نیز از اینکه سهمیه ای برای کشتی ایران درنظر گرفته بود رضایت داشت و گفت کشتی های من را دوست داشته و از این بابت که من مدال طلا را کسب کرده ام خوشحال است.

  رحمانی در پایان گفت: در جلسه ای که امروز با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی داشتم، وی قول حمایت از کشتی ساحلی را داد و اعتقادش این بود که این رشته در آینده ای نزدیک در المپیک ها حضور خواهد داشت. من نیز بعنوان عضو کوچکی از کشتی گیران ساحلی از رئیس فدراسیون کشتی می خواهم که از تیم کشتی ساحلی حمایت کند، چراکه کشتی ساحلی ایران این پتانسیل را دارد که در تمامی رقابت ها با کسب مدال های رنگارنگ پرچم ایران را به اهتزاز درآورد و افتخارآفرین باشد.


  http://iawf.ir/lnks/57346/-.aspx