نسخه چاپی ارسال به دوستان
    
با اعلام کمیته لیگ

بخشنامه برگزاری لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی سال 1389 مشخص شد

كميته ليگ بازدید:۴۱۵۳ ۱۱:۴۱ ۱۳۸۹/۸/۱۶ ادامه

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی جام ولایت در سال 1389 با شرایط ذیل برگزار می‌شود.


شرایط و نحوه و زمان‌بندی:
1. مسابقات کشتی آزاد و فرنگی لیگ برتر سال 1389 براساس آئین‌نامه کمیته لیگ برگزار می‌شود. ضمناً آئین‌نامه مسابقات متعاقباً ارسال خواهد شد.
2. تیم‌هایی که سال گذشته در لیگ برتر حضور داشته‌اند میبایستی تا پایان وقت اداری روز سه‌شنبه 25/8/1389 اعلام آمادگی و نماینده تام‌الاختیار خود را به کمیته لیگ فدراسیون کشتی معرفی نمایند تا آئین نامه لیگ و اوراق مربوطه را تحویل گردد.
3. تیمهای دسته یک کشتی آزاد که مقام اول و دوم و تیم کشتی فرنگی دسته یک که مقام اول را در سال جاری کسب نموده‌اند و دارای شرایط لازم باشند اجازه دارند تا شنبه 13/9/89 اعلام آمادگی نمایند.
4. تیمهای شرکت کننده باید مبلغ 15 میلیون تومان ورودیه بابت هزینه‌های مربوط به لیگ برتر را به نام لیگ فدراسیون کشتی واریز نموده و فیش مربوطه را به کمیته لیگ تحویل دهد.
5. پس از واریز مبلغ ورودیه، تیم‌ها و باشگاهها میتوانند نسبت به ثبت قرارداد با کشتی‌گیران و مربیان طبق مفاد آئین نامه کمیته لیگ و این بخشنامه اقدام نمایند. کلیه تیمها تا پایان وقت اداری روز دوشنبه 1/9/89 کلیه مدارک خود را برای صدور کارت به کمیته لیگ تحویل نمایید.
6. نقل و انتقالات کشتی‌گیران و مربیان و ثبت قراردادهای رسمی آنان در کمیته لیگ طبق مفاد آئین نامه کمیته لیگ و مفاد این بخشنامه از تاریخ صدور این بخشنامه آغاز میشود و در پایان دور رفت مسابقات خاتمه می‌یابد.
7. هر باشگاه میتواند حداکثر با 16 کشتی‌گیر و از 2 تا 4 مربی کشتی، یک مربی بدنساز ، یک ماساژور ، یک متخصص تغذیه و یک سرپرست استفاده نماید.
*** تبصره 1 : مربیان تیم‌ها فقط با مجوز کتبی کمیته مربیان می‌توانند در مسابقات لیگ فعالیت کنند.
*** تبصره 2 : کشتی گیران قبل از بستن قرارداد بایستی برای دریافت اجازه شرکت در مسابقات به کمیته انضباطی مراجعه و گواهی حق شرکت دریافت نمایند.
8. مسابقات طبق قوانین رسمی رقابتهای بزرگسالان در اوزان 55 ، 60 ، 66 ، 74 ، 84 ، 96 ، 120 کیلوگرم (با 2 کیلوگرم ارفاق در هر وزن) برگزار میشود.
9. هر تیم (باشگاه) می‌تواند 3 نفر از مابین کشتی‌گیران شرکت کننده فرنگی و آزاد در مسابقات جهانی روسیه سال 2010 که صاحب مدال طلا- نقره- برنز قهرمانی آسیا دهلی نو(هندوستان) که صاحب فقط مدال طلا و بازیهای آسیائی گوانگجو چین 2010 که صاحب مدال طلا و نقره  و 11 نفر از کشتی‌گیران لیست پیوست (بند شماره 14) و 2 کشتی‌گیر خارجی در صورت امکان استفاده نماید که جمعاً 16 نفر می‌شوند.
10. هر تیم می‌تواند با دو کشتی‌گیر خارجی که سابقه قهرمانی جهانی و المپیک و قهرمان قاره‌ای داشته باشد قرارداد ببندند بشرط اینکه تعداد کشتی‌گیران هر تیم از 16 نفر بیشتر نشود.
11. تیم‌هایی که برای دور رفت با کشتی‌گیران خارجی قرارداد می‌بندند لازم است کلیه مدارک کشتی‌گیر خود را تا تاریخ 1/9/89 جهت صدور کارت به کمیته لیگ تحویل دهند.
12. تیم‌هایی که برای دور برگشت با کشتی‌گیران خارجی قرارداد می‌بندند لازم است دو هفته قبل از آغاز دور برگشت مدارک را به کمیته لیگ تحویل دهند.
13. تیمهایی که با هر کشتی‌گیر خارجی قرارداد می‌بندند لازم است رضایتنامه کشور مربوطه را بهمراه داشته و همچنین مبلغ 2000 دلار آمریکایی به حساب FILA واریز و مبلغ /000/000/20ریال بحساب کمیته لیگ فدراسیون کشتی واریز تا پس از صدور کارت با حضور کشتی‌گیر موافقت و پس از ورود به ایران به کمیته لیگ مراجعه و مراحل قانونی و امضاء مدارک را انجام دهند.
14. بمنظور بالابردن کیفیت مسابقات و جذب تماشاگر بیشتر بخصوص نوجوانان و جوانان و ترغیب اسپانسرهای قویتر و بیشتر و راغب بودن و انعکاس دادن شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی و مطبوعات و پرکردن اوقات مردم خوب کشورمان و گسترش بیشتر این رشته پرافتخار ورزش اول کشورمان در استانها ، مبادرت به تهیه لیست کشتی‌گیران واجد شرایط- قهرمانی کشور- قهرمانی جهان- قهرمانی آسیا- قهرمانی المپیک- قهرمانی ارتشهای جهان- قهرمانی تورنمنت‌های مهم جوانان و بزرگسالان در 8 وزن با تعداد 256 نفر در کشتی آزاد و در 8 برگ، در کشتی فرنگی 225 نفر در 8 وزن و در 8 برگ به پیوست تقدیم میگردد بنابراین هر باشگاه برای انتخاب نفرات خود فقط میتوانند از لیست ضمیمه که تقدیم گردیده نفرات خود را انتخاب و نسبت به معرفی آنان اقدام نمایند.
15. ارائه گواهی سلامتی و نداشتن بیماری برای کشتی‌گیران خارجی الزامی است.
16. تا روز دوشنبه 1/9/89 تیم‌ها و باشگاههای شرکت کننده ، باید حداقل با 10 کشتی‌گیر و یک مربی و یک سرپرست قرارداد امضاء کنند و کارت لیگ را دریافت نمایند. همچنین طبق آئین نامه ، تیم‌ها و باشگاهها میتوانند ، تا پایان وقت اداری آخرین روز مسابقات دور رفت در دو گروه ، نسبت به تکمیل اعضای تیم خود تا سقف 16 نفر کشتی‌گیر ، 2 تا 4 مربی و 1 سرپرست اقدام نمایند.
17. در طول مهلت قانونی نقل و انتقالات و پس از پایان این مهلت تا پایان وقت اداری آخرین روز از مسابقات دور رفت در 2 گروه چنانچه هیات استان یا باشگاه و تیم شرکت کننده و یا کشتی‌گیری نسبت به مواردی از نقل و انتقالات اعتراض داشته باشد ، باید مراتب را رسماً و کتباً به کمیته لیگ اطلاع بدهد و موضوع از جانب کمیته لیگ بررسی و رای صادره معتبر و قابل اجرا خواهد بود.
18. فقط قراردادهایی که در کمیته لیگ منعقد شده و با مهر و امضای رئیس کمیته لیگ به ثبت رسیده باشد اعتبار دارد و ملاک و سند عضویت و معیار ارتباطات و بررسی و استنادات رسمی خواهد بود. قراردادهای داخلی باشگاهها از نظر کمیته لیگ فاقد رسمیت و غیرقابل استناد است.
19. تاریخ برگزاری جلسه هماهنگی و قرعه‌کشی و تبادل نظر برای برگزاری لیگ برتر سال 1389 با حضور نمایندگان تام الاختیار تیمهای شرکت کننده در لیگ برتر کشتی آزاد سال 1389 متعاقباً اعلام میگردد.

 

گردش کار و مدارک لازم ، برای صدور کارت و مجوز شرکت کشتی‌گیران خارجی در لیگ برتر کشتی
1. درخواست هیات کشتی متبوع باشگاه با ارائه درخواست باشگاه به پیوست کارنامه کشتی‌گیر در میادین جهانی و قاره‌ای.
2. تائید فدراسیون و درخواست از فدراسیون متبوع کشتی‌گیر خارجی برای اعلام موافقت و صدور رضایت نامه با ذکر تاریخ و زمان قرارداد و نام باشگاه متعهد و درخواست کننده.
3. رضایت نامه رسمی فدراسیون مربوطه به فدراسیون کشتی ایران.
4. درخواست مجوز از فیلا با ارائه رضایت نامه.
5. صدور فاکتور از سوی فیلا برای حق ترانسفر.
6. واریز حق ترانسفر به حساب فیلا 2000 دلار آمریکا.
7. وصول مجوز فیلا برای ترانسفر.
8. حضور کشتی‌گیر در دفتر کمیته لیگ برای عقد قراداد الزامیست.
9. ارائه گواهی سلامتی و نداشتن بیماری و بیمه درمانی.
10. ارائه مجوز کار و اقامت و تعیین تکلیف و شفافیت مالیاتی.
11. پرداخت /000/000/20ریال به حساب کمیته لیگ فدراسیون کشتی.
12. صدور کارت.

همه این موارد در زمان نقل و انتقالات یعنی از شروع نقل و انتقالات تا پایان وقت اداری آخرین روز دور رفت باید به انجام برسد.