مدیر امور بین الملل فدراسیون کشتی:

سه شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱ 10:00
تا پایان آذرماه 22 رقابت رسمی  پیش روی تیم های ملی کشتی است
برنامه تمامی تورنمنت های بین المللی را به فدراسیون ارائه داده ایم
سعید یوسفی گفت: تا پایان آذرماه 22 رقابت رسمی پیش روی تیم های ملی کشتی در رده های مختلف سنی قرار دارد.

سعید یوسفی مدیر امور بین المللی فدراسیون در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: تیم های ملی کشتی سال پر ترافیکی را در انجام مسابقات رسمی پیش رو دارند و حضور این تیم ها در این مسابقات نیز مستلزم حضور در رقابت های بین المللی است.

یوسفی تصریح کرد: فقط در بخش رقابت های آسیایی 14 مسابقه رسمی پیش روی ما است که می توان به رقابت های قهرمانی قاره در رده های سنی بزرگسالان، زیر 23 سال، زیر 20 سال، زیر 17 سال و زیر 15 سال در رشته های آزاد و فرنگی اشاره کرد. و تیم های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان کشورمان نیز رقابت های بازی های کشورهای اسلامی که مردادماه در شهر قونیه ترکیه و از همه مهمتر بازی های آسیایی چین که شهریورماه در هانگژو چین برگزار می شود را پیش رو دارند.

مدیر امور بین الملل فدراسیون ادامه داد: البته به دلیل اینکه اتحادیه قانونی را مبنی بر این قرار داده تا تیم هایی که در قهرمانی آسیا شرکت نکنند حق شرکت در رقابت های جهانی را ندارد، حضور ما در مسابقات آسیایی الزامی است.

یوسفی اظهار داشت: با توجه به اینکه مسابقات جهانی به صورت رسمی در 4 رده ی سنی بزرگسالان، زیر 23 سال، زیر 20 سال و زیر 17 سال برگزار می شود، تیم های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان ما باید در قالب رشته های آزاد و فرنگی در این مسابقات نیز حضور پیدا کنند.

مدیر امور بین الملل فدراسیون گفت: البته ما رشته های ساحلی و سنتی را نیز پشتیبانی می کنیم که آن ها نیز برای خود برنامه های جداگانه ای را دارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه کشتی گیران برای حضور در رقابت های رسمی نیازمند حضور در رقابت های بین المللی هستند، برنامه ی تمامی مسابقات بین المللی در طول سال را در اختیار فدراسیون قرار داده ایم تا در صورت نیاز، تیم های کشورمان به این مسابقات اعزام شوند.برچسب ها :