نسخه چاپی

ناصر نوربخش:

برگزاری 2 کارگاه آموزشی شروع کار بود
باید زمان بیشتری را برای آموزش مربیان بگذاریم
 • ۷:۵۰ ۱۳۹۹/۱۲/۳
 • ناصر نوربخش گفت: برگزاری 2 کارگاه آموزشی مربیان کشتی در استان های سیستان و بلوچستان و کرمان تازه شروع کار ما بود.

  ناصر نوربخش مدرس انستیتو کشتی در رشته فرنگی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: پس از شیوع کرونا این دو کارگاه شروع کار انستیتو کشتی در استان ها بود و خوشبختانه هیأت های کشتی همکاری خوبی را با ما داشتند.

  وی در مورد کلاس های برگزار شده گفت: کلاسی که در سیستان و بلوچستان برگزار شد کنترل و دانش افزایی مربیان و همچنین استاژ مربیگری بود که در سه روزی که زمان داشتیم توانسیتیم اطلاعات فنی خوبی را به نفرات حاضر انتقال دهیم.

  نوربخش ادامه داد: کلاس کرمان نیز در 2 روز برگزار شد و در آن جا نیز به نظر من مربیان در بخش فرنگی به دلیل اینکه این استان سابقه ی خوبی در کشتی فرنگی دارد، به فنون آشنا بودند و مهارت های لازم را داشتند.

  مربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی در مورد برگزاری کلاس های انستیتو کشتی گفت: این تازه شروع کار ما است و ما زمان زیادی تا برگزاری کلاس های آموزشی در سراسر کشور داریم.

  وی در مورد برگزاری این کلاس ها گفت: برگزاری این دوره ها خوب است اما به نظر من مدت زمان 2 یا 3 روز برای آموزش کامل به مربیان اصلا کافی نیست و حداقل باید یک هفته زمان داشته باشیم تا مسائل فنی را بیان کنیم و یک هفته نیز بتوانیم به صورت تئوری به آموزش مربیان بپردازیم.

  نوربخش ادامه داد: در این مدت زمانی که داشتیم سعی کردیم که فنون کاربردی و پایه را آموزش دهیم و مشکلات فنی مربیان را برطرف کنیم.

  وی در مورد مشکلات موجود در مربیگری کشور گفت: باید در مورد آموزش پایه آسیب شناسی شود و مشکلات اصلی مشخص گردد، چیزی که در این کلاس ها برای ما مشهود بود نحوه گارد گرفتن صحیح و درگیری با حریف بود که روی آن کار کردیم.

  نوربخش در مورد طرح همسان سازی آموزش ها گفت: یکسری سرفصل را در انستیتو مشخص کردند و باید طبق آن آموزش ها اجرایی شود اما با این زمان محدود و تنوع فنون باید وقت بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم کیفیت کار را بالا ببریم اما بهرحال ما در این کلاس ها فنونی را که تشخیص دادیم کاربردی تر است و فنون پایه است به صورت گلجین به مربیان آموزش دادیم.

  وی ادامه داد: بحث همسان سازی تمرینات یعنی رعایت اصول روش تدریس که کار بسیار خوبی است اما باید ابتدا مدرسین خودشان کارگاه هایی را برای انجام این امر برگزار کنند که ما یک کارگاه مفید یک روزه را در این زمینه داشتیم اما به نظرم باید تعداد و زمان این کارگاه ها بیشتر شود.

  نوربخش اظهار داشت: مدرسان کشتی باید با هم کار مشترک داشته باشند و در مورد نحوه آموزش فنون همفکردی و اجماع داشته باشد و اطلاعات همدیگر را به اشتراک بگذارند.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: بحث همسان سازی تمرینات کار می برد و نیاز به زمان دارد و ما باید اصول مشترک و یکسانی را برای آموزش داشته باشیم و فنون کشتی زیاد است و هر فن انواع مختلف دارد.

  http://iwf.ir/lnks/59983/-.aspx