اخبار
شماره : 4353
۱۰:۵ ۱۳۸۷/۵/۱۹
همگام با 5 ملی‌پوش کشتی فرنگی

پیش به سوی موفقیت

کاروان 5 نفره کشتی فرنگی ایران ساعت 23 چهارشنبه شب برای حضور در بیست و نهمین دوره از بازی‌های المپیک راهی پکن شد، به همین بهانه گفت و گویی کوتاه با هر 5 ملی‌پوش فرنگی انجام داده‌ایم که در پی می‌خوانید.

حمید سوریان ملی‌پوش وزن 55 کیلوگرم گفت: هدفم کسب چهارمین مدال طلا است و برای رسیدن به این مقصود از تمام داشته‌های خود به بهترین نحو ممکن استفاده می‌کنم.

سوریان تصریح کرد: از نظر روانی تحت فشار هستم چراکه با خداحافظی رضا‌زاده از دنیای قهرمانی همگان به کسب مدال طلای من توجه بیشتری دارند و همین مهم باعث شده که برای کسب موفقیت راه ناهمواری را طی کنم.

وی ادامه داد: خوشبختانه از نظر آسیب‌دیدگی شرایط بهتری دارم چراکه مصدومیت قسمتی از کشتی است و هر کشتی‌گیری با آسیب‌دیگی اجین شده است.

سوریان اظهار داشت: برای موفقیت باید از سد حریفان عنوان‌داری از کشورهای روس، آذربایجان، کره جنوبی و چین عبور کنم.

علی محمدی ملی‌پوش وزن 66 کیلوگرم افزود: امیدوارم با برخورد با یک قرعه مناسب صاحب مدال در المپیک شوم.

محمدی تصریح کرد: برای من هر 19 کشتی‌گیر حاضر در وزن 66 کیلوگرم در المپیک حریف محسوب می‌شوند و برای مبارزه با هریک از آنها برنامه‌ریزی کرده‌ام.

محمدی ادامه داد: در اجرای فن کنده‌‌کشی تبحر خوبی دارم و امیدوارم با به اجرا گذاشتن این فن در کلینچ در مقابل رقبای خود صاحب امتیاز شوم.

سامان طهماسبی ملی‌پوش وزن 84 کیلوگرم افزود: آماده و مهیای حضور در بازی‌های المپیک 2008 پکن هستم و مصدومیت خاصی هم ندارم.

طهماسبی اضافه کرد: برای کسب مدال در این وزن رقبایی از کشورهای روس و کوبا را پیش رو دارم که البته برای مبارزه با آنها برنامه‌ریزی‌های خوبی را تدوین کرده‌ام.

وی گفت: عدم حضور مداوم در اردوی تیم‌ ملی کشتی فرنگی بر میزان کارایی و آمادگی جسمانی‌ام کمی تأثیر گذاشت اما با ممارست در تمرینات این کمبود را جبران کردم.

قاسم رضایی ملی‌پوش وزن 96 کیلوگرم نیز با ابراز امیدواری از کسب مدال در المپیک افزود: هدف و نقطه‌نهایی من کسب مدال طلا در المپیک پکن است.

وی تصریح: تمام کشتی‌گیران این وزن جملگی از نظر فنی و سطح کشتی با هم مساوی هستند منتهی فکر می‌کنم من از نظر قدرت بدنی نسبت به آنها بهتر هستم.

رضایی گفت: امیدوارم با دست پر از المپیک به میهن عزیزمان بازگردم و بعد از 36 سال کاروان کشتی‌فرنگی در المپیک صاحب خوش‌رنگ‌ترین مدال شود.

در وزن 120 کیلوگرم مسعود هاشم زاده اظهار داشت: از حریفانم در رقابت‌های المپیک شناخت کافی دارم که یا با آنها کشتی گرفته‌ام و یا فیلم مبارزات آنها را آنالیز کرده‌ام.
وی گفت: می‌خواهم در رقابت‌های المپیک با تمام وجود بر روی تشک کشتی حاضر شوم و با دست پر از این مسابقات به کشور بازگردم.

Sample Image

 

 

©2011 . All Rights Reserved