• رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ کرواسی

      پایان کار تیم ایران با 3 مدال طلا، نقره و برنز
      دادمرز به مدال طلا دست یافت
      رضا نژاد به مدال نقره رسید و ناقوسی صاحب مدال برنز شد

      • ۲۰:۳۸ ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
      تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان کشورمان با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ کرواسی پایان داد.

      به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی بزرگسالان جایزه بزرگ کرواسی که جزء طرح رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می شود روزهای 20 و 21 بهمن ماه در شهر زاگرب کشور کرواسی برگزار شد و 8 کشتی گیر جوان کشورمان با هدایت حمید باوفا به مصاف حریفان خود در این مسابقات رفتند که در پایان تیم ایران توسط پویا دادمرز در وزن 55 کیلوگرم صاحب مدال طلا، میلاد رضا نژاد در وزن 60 کیلوگرم صاحب مدال نقره و محمد ناقوسی در وزن 77 صاحب مدال برنز شد. 5 نماینده دیگر کشورمان نیز با شکست مقابل حریفان خود از دور رقابت ها کنار رفتند.

      نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

      در وزن 55 کیلوگرم که 4 کشتی گیر حضور دارند پویا دادمرز در رقابت های دوره ای در دو کشتی به ترتیب واسیل بوتز الکساندراف از رومانی را با نتیجه 8 بر 4 و آیازچی دوگوس از ترکیه را با نتیجه 5 بر 1 شکست داد. دادمرز در کشتی سوم و پایانی به مصاف اکرم اوزترک دارنده مدال برنز جهان از ترکیه رفت و با نتیجه 2 بر 1 از سد این حریف نیز گذشت و صاحب مدال طلا شد.
       در وزن 60 کیلوگرم میلاد رضانژاد حسینوند پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با توجه به حاضر نشدن تونی برالا از کشور کرواسی راهی دور سوم شد وی در این دور مقابل ویرجیل مونتیانو از کشور رومانی با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رضانژاد در این مرحله اریک توربا از کشور مجارستان را با نتیجه 6 بر 3 مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار در مصاف با کرم کمال قهرمان جوانان جهان و دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از ترکیه با نتیجه 9 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره رسید.
      در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با الکساندر پایوین از روسیه با نتیجه 7 بر 6 به پیروزی رسید اما در دور سوم مقابل چنگیز ارسلان قهرمان زیر 23 سال جهان از ترکیه با نتیجه 9 بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، مختاری از دور رقابت ها کنار رفت.
      در وزن 77 کیلوگرم محمد ناقوسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آنتونیو کامنجاسویچ از کرواسی با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی در مصاف با فورکان بایراک قهرمان جوانان جهان از ترکیه با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ناقوسی در این مرحله مقابل یونس امره باشار قهرمان زیر 23 سال اروپا از ترکیه با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد به راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل ایلیه چوجوچاری دارنده مدال برنز جهان از کشور رومانی با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.
      در وزن 82 کیلوگرم حسین فروزنده در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر تیموجت تروبولین از اسلوونی را مغلوب کرد وی در دور بعد مقابل برهان آکبوداک دارنده مدال طلای امیدهای جهان با نتیجه 3 بر 1 شکست خورد و با توجه به شکست این حریف ترک مقابل امره کوش دارنده مدال نقره جهان از ترکیه، فروزنده حذف شد.
      در وزن 87 کیلوگرم حسن فروزنده در دور اول در مصاف با گورامی ختسوریانی از گرجستان با نتیجه 3 بر 1 به برتری دست یافت. وی در دور بعد مقابل تادیوس میچالیک دارنده مدال برنز اروپا از لهستان با نتیجه 5 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، حسن فروزنده از دور رقابت ها کنار رفت.
      در وزن 97 کیلوگرم ابوالفضل سید مهدوی در دور اول مقابل تریسی هانکوک از آمریکا با نتیجه 5 بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر آمریکایی در مرحله نیمه نهایی، سید مهدوی حذف شد.
      در وزن 130 کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دیدار نخست در مصاف با عثمان ایلدریم دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از ترکیه با نتیجه 6 بر 3 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در مرحله نیمه نهایی مقابل مومیجان عبداله یف قهرمان بازی های آسیایی از ازبکستان، یوسفی از دور رقابت ها کنار رفت.

      رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

      55 کیلوگرم: 1- پویا دادمرز (ایران) 2- اکرم اوزتورک (ترکیه) 3- واسیلی الکساندراف (رومانی) 4- دوگوس آیازچی (ترکیه)
      60 کیلوگرم: 1- کرم کمال (ترکیه) 2- میلاد رضا نژاد حسینوند (ایران) 3- ایوان لیزاتوویچ (کرواسی) و اریک توربا (مجارستان)
      63 کیلوگرم: 1- اسلام جان بهراموف (ازبکستان) 2- خاویر جانسون (آمریکا) 3- فیروز توختایف (ازبکستان) و داوید ارسیتیچ (لهستان)
      67 کیلوگرم: 1- المورات تاسمراداف (ازبکستان) 2- میهای میهوت (رومانی) 3- ایگانزیو سانفیلیپو (ایتالیا) و انس باشار (ترکیه)
      72 کیلوگرم: 1- روبرت فرتیتسچ (مجارستان) 2- راماز زوییدزه (گرجستان) 3- ماتئوس برناتک (لهستان) و آیک منتاتساکانیان (بلغارستان) ... 10- محمدرضا مختاری (ایران)
      77 کیلوگرم: 1- بوزو استارسویچ (کرواسی) 2- یونس امره باشار (ترکیه) 3- کیم هیون وو (کره جنوبی) و محمد ناقوسی (ایران)
      82 کیلوگرم: 1- دانیل الکساندراف (بلغارستان) 2- امره کوش (ترکیه) 3- کارلو کودریچ (کرواسی) و برهان آکبوداک (ترکیه) ... 7- حسین فروزنده (ایران)
      87 کیلوگرم: 1- ویکتور لورینچ (مجارستان) 2- کریستوفر برگ (سوئد) 3- آرکادیوز کولینیچ (لهستان) و تادیوز میچالیک (لهستان) ... 11- حسن فروزنده (ایران)
      97 کیلوگرم: 1- ایلیا بوریسوف (روسیه) 2- کیریل میلوف (بلغارستان) 3- تریسی هانکوک (آمریکا) و جهانگیر توردیف (ازبکستان) ... 15- ابوالفضل سید مهدوی (ایران)
      130 کیلوگرم: 1- اوسکار مارویک (نروژ) 2- مومینجان عبداله یف (ازبکستان) 3- میلوسلاو متودیف (بلغارستان) و یاسمانی فرناندز (شیلی) ... 9- علی اکبر یوسفی (ایران)