• حمید بنی تمیم:

   رقابت های کشتی خردسالان در دو مرحله به صورت جشنواره برگزار می شود
   برگزاری مسابقات مرحله اول در چهار گروه با اجرای فنون

   • ۹:۱۷ ۱۳۹۷/۴/۱۰
   حمید بنی تمیم گفت: بنا به پیشنهاد برخی از روسای هیأت کشتی استان ها رقابت های کشتی خردسالان امسال به صورت جشنواره کشتی و در دو مرحله و به صورت جشنواره کشتی برگزار می شود.

   حمید بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون کشتی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب اظهار داشت: در مرحله اول این رقابت ها که به صورت گروهی برگزار خواهد شد، استان های کشور به 4 گروه دسته بندی شده اند و مسابقات هر گروه به میزبانی یک استان برگزار می شود.
   وی ادامه داد: با توجه به آیین نامه برگزاری مسابقات، مرحله گروهی این رقابت ها در بازه زمانی 13 مرداد تا اول شهریورماه  به مدت دو روز برگزار خواهد شد و هیأت های متقاضی میزبانی این مسابقات باید درخواست خود را تا پایان وقت اداری 10 تیرماه به فدراسیون کشتی ارسال کنند.
   نایب رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: این مسابقات در دو بخش کشتی آزاد و فرنگی به صورت انفرادی و اجرای فنون آزاد و فرنگی به صورت تیمی برگزار می شود و نفرات و تیم های اول تا سوم این مسابقات مجوز حضور در مرحله نهایی جشنواره کشتی خردسالان که به صورت متمرکز برگزار می شود را بدست می آورند.
   وی تأکید کرد: زمان مسابقات کشتی در 2 تایم یک دقیقه و سی ثانیه با سی ثانیه استراحت می باشد و در بخش اجرای فنون نیز تیم ها می بایست 12 تکنیک (هر کدام حداکثر 15 ثانیه) را در 3 دقیقه اجرا کنند که فنون اصلی کشتی مانند فن کمر، کول انداز، بارانداز در کشتی فرنگی و زیر موافق، زیر مخالف، و دوخم در کشتی آزاد الزامی است که موارد آن در بخشنامه ارسالی اعلام شده است.
   بنی تمیم با اشاره به اینکه این مسابقات در سنین 12 تا 14 سال برگزار می شود، در پایان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف فدراسیون کشتی، پشتوانه سازی است و فدراسیون قصد دارد این رقابت ها در بخش خردسالان به صورت جشنواره کشتی برگزار شده تا کشتی گیران ضمن احساس حس رقابت، اجرای دقیق فنون و تکنیک های اصلی کشتی را نیز در دستور کار خود داشته باشند.

   گفتنی است گروه های این جشنواره به شرح زیر است:

   گروه یک: آذربایجان شرقی ـ آذربایجان غربی ـ زنجان ـ اردبیل ـ گیلان ـ قزوین ـ تهران ـ البرز

   گروه دو: مازندران ـ گلستان ـ خراسان شمالی ـ خراسان رضوی ـ خراسان جنوبی ـ توابع تهران ـ قم ـ سمنان

   گروه سه: یزد ـ اصفهان ـ مرکزی ـ همدان ـ لرستان ـ کردستان ـ کرمانشاه ـ ایلام

   گروه چهار: خوزستان-چهارمحال­ و بختیاری-کهگیلویه و بویراحمد- سیستان و بلوچستان- هرمزگان - فارس-کرمان-بوشهر- کیش