• سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی- تبریز

      نفرات راه یافته به دیدار فینال مشخص شدند
      نتایج کامل مسابقات مقدماتی

      • ۲۰:۴۷ ۱۳۹۶/۱۱/۱۹
      نفرات راه یافته به دیدارهای فینال سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی مشخص شدند.

      به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، سی و هشتمین دوره رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی با حضور کشورهای ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، بلغارستان، گرجستان، مجارستان، هند، قزاقستان، قرقیزستان، مغولستان، رومانی، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، اوکراین و نمایندگان کشورمان از ساعت 10 صبح امروز در سالن شهید پور شریفی شهر تبریز آغاز شده است و بعد از ظهر فردا با مشخص شدن نفرات و تیم های برتر به پایان می رسد.

      در ادامه پایان رقابت های مقدماتی (مسابقات روز نخست) 9 نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافند، 7 نفر در دیدار رده بندی حضور دارند و 9 نفر نیز به گروه بازنده ها رفتند.

      اسامی نفرات راه یافته به دیدارهای فینال به شرح زیر است:

      57 کیلوگرم:نادر حاج آقا نیا (ایران) - بختیار اردنبات (مغولستان)

      61 کیلوگرم:نیورهان اسکرابین (بلاروس) – محمد رمضان پور (ایران)

      65 کیلوگرم:مرتضی قیاسی (ایران) – تولگا تومور اوچیر (مغولستان)

      70 کیلوگرم:گئورگی سولاوا (گرجستان) –  انس اوسلو (ترکیه)

      74 کیلوگرم: علی پاشا عمرپاشایف (بلغارستان) – نورلان بکژانوف (قزاقستان)

      79 کیلوگرم:میهایلی ناگی (مجارستان) – امید حسن تبار (ایران)

      86 کیلوگرم: کامران قاسم پور (ایران) – احمت بلیجی (ترکیه)

      92 کیلوگرم: ابراهیم بلوکباشی (ترکیه) –  ارشک محبی (ایران)

      97 کیلوگرم: امیر محمدی (ایران) –  رضا ایلدریم (ترکیه)

      125 کیلوگرم:جعفر شمس ناتری (ایران) –پرویز هادی (ایران)


      همچنین اسامی کشتی گیران کشورمان که در دیدار رده بندی یا شانس مجدد اوزان مختلف حضور دارند به شرح زیر است:

      57 کیلوگرم:
      رده بندی: حمید خلیلی – میهران جبوری (ارمنستان)
      شانس مجدد: شهرود قاسم پور ابتدا با کارابوگا از ترکیه کشتی می گیرد و در صورت پیروزی در دیدار رده بندی به مصاف دزیمچیک از بلاروس می رود.

      61 کیلوگرم:
      شانس مجدد: محمد ملکی با برنده کشتی گیران آذربایجان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی برای کسب مدال برنز به مصاف ساندیپ تومار از هند می رود.

      65 کیلوگرم:
      رده بندی: بهنام احسان پور – برنده آکما از قرقیزستان و آکاس از قزاقستان

      70 کیلوگرم:
      رده بندی: محمدرضا سرگو
      شانس مجدد: میلاد طهماسبی ابتدا با رادولوف از اوکراین کشتی می گیرد در صورت پیروزی با مصطفی کایا از ترکیه روبرو می شود و در صورت گذر از این حریف ترک در دیدار رده بندی با سرگو مبارزه خواهد کرد.

      74 کیلوگرم:
      شانس مجدد: حمیدرضا زرین پیکر ابتدا به مصاف یاکوب گور از ترکیه می رود و در صورت پیروزی در دیدار رده بندی با بولات ساکایف از قزاقستان کشتی می گیرد.
      شانس مجدد: حامد رشیدی و سعید داداش پور ابتدا با یکدیگر کشتی می گیرند برنده این کشتی در دور بعد با ماگار از ارمنستان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی برای کسب مدال برنز به مصاف دولتمیرات از ترکمستان می رود.

      79 کیلوگرم:
      رده بندی: محمد متقی نیا – برنده ایزابکو از قرقیزستان و عبدالکادیر از ترکیه

      86 کیلوگرم:
      شانس مجدد: مسعود مددی ابتدا با پیروزاش از گرجستان کشتی می گیرد در صورت پیروزی در دور بعد با محمدعلی ایمانی روبرو می شود و برنده این کشتی در دیدار رده بندی به مصاف باخادور کودیروف از تاجیکستان می رود.

      92 کیلوگرم:
      رده بندی: حسین شهبازی – برنده محمد جواد ابراهیمی و یازیکی از ترکیه

      97 کیلوگرم:
      رده بندی: دانیال شریعتی – آیبک اسوپوف (قرقیزستان)
      شانس مجدد: اباذر اسلامی ابتدا با صالح ارارینک از ترکیه کشتی می گیرد و در صورت پیروزی در دیدار رده بندی به مصاف رمان باکایروف از آذربایجان می رود.

      125 کیلوگرم:
      رده بندی: احمد میرزاپور – برنده کشتی الیاس بختیاری و فرخود آناکولوف (تاجیکستان)

      همچنین باقر یخکشی و محمد نامجو مطلق  در وزن 61 کیلوگرم، پیمان بیابانی در وزن 65 کیلوگرم، نیما اشقاقی و حسین مصطفوی در وزن 70 کیلوگرم، محسن مصطفوی و امید خدمتی در وزن 74 کیلوگرم، سالار زمانی، آرام رحیمی و احمد بذری در وزن 79 کیلوگرم، امیرارسلان تاتاری در وزن 92 کیلوگرم و علیرضا گودرزی در وزن 97 کیلوگرم با شکست مقابل حریفان از دور رقابت ها کنار رفتند.


      نتایج کامل مسابقات مقدماتی به همراه برنامه رقابت های فردا (جمعه) در لینک زیر به صورت فایل PDF قابل دریافت است: